Pre pacientov

Pre pacientov

iCare DRSplus je nejnovější certifikovaná zdravotnická pomůcka, která nabízí nejlepší z technologie zobrazování očního pozadí s podporou TrueColor Confocal, čímž nový standard pro skrining diabetické retinopatie

Výhody

  • šetří Váš drahocenný čas - vyšetření je rychlé cca 1 min. s reportem do Max. 5 min.
  • umožňuje včasnou intervenci
  • pomáhá poskytnout včasnou zdravotní péči
  • vyšetření se provádí bez potřeby rozkapávání očí
  • pacient není nijak omezován po vyšetření ať už při řízení nebo sportu
  • konfort pro pacienta - faktor únavy a spolupráce pacienta je minulostí
  • bezkontaktní vyšetřeně
  • edukační faktor - pacient se poprvé setká a vidí výsledek vyšetření

Tato zdravotnická pomůcka je registrována na ŠUKL pod kódem P5719A jako Kamera fundus DRSplus, jako zdravotnická pomůcka třídy IIa. 

Oproti běžným fundus kamerám je zde využita patentovaná technologie iCare DRS Plus Confocal Technology. Snížená intenzita záblesku má šetrnější účinek na zornici. Prostřednictvím tohoto nemydriatického zařízení je možnost vidět jemné struktury sítnice a cévního systému i skrze velikost zorničky od 2,5 mm.  

Další výhodou je, že tato technologie podstatně urychluje čas strávený na vyšetření, hlavně z důvodu vynechání kroku dilatace, tedy rozkapání očí a bez potřeby tmavého prostředí. Jiné modely tuto část vyžadovaly a pacientům, hlavně ve starším věku bylo toto vyšetření často nepříjemné, další byli zase odkázáni na nemožnost řídit motorový vůz nebo sportovat minimálně na pár hodin. Rychlé a snadné polohování pacienta ve spojení s rychlým vyšetřovacím časem – cca 1 minuta garantuje, že zařízení je pro klienta/pacienta plně pohodlné a kompaktní.

A jak to funguje?

Fundus kamera iCare DRSplus pořídí celkem 4 vysoce kvalitní snímky (dva z pravého a dva z levého oka), které se automaticky ukládají na cloud a posílají se na zpracování AI - umělé inteligenci. Report je dostupný ihned a ten je možno konzultovat s pacientem během téže návštěvy u lékaře.

Kamera iCare DRSplus společně pomocí softwaru využívajícího umělou inteligenci Thirona RetCAD™ provádí vyhodnocení screeningu diabetické retinopatie, která šetří váš drahocenný čas, umožňuje včasnou intervenci a pomáhá poskytnout včasnou zdravotní péči. Anlýza pomocí Thyronu RetCAD™ nenahrazuje vyšetření zdravotního stavu očí.

 Pre pacientov / A ako to funguje? - foto
 Pre pacientov / A ako to funguje? - foto
 Pre pacientov / A ako to funguje? - foto
 Pre pacientov / A ako to funguje? - foto
 Pre pacientov / A ako to funguje? - foto
 Pre pacientov / A ako to funguje? - foto
 Pre pacientov / A ako to funguje? - foto
 Pre pacientov / A ako to funguje? - foto
 Pre pacientov / A ako to funguje? - foto

Zpráva obsahuje

  1. stupnici závažnosti onemocnění pro diabetickou retinopatii
  2. v případech kdy je to nutné, AI doporučuje poslat pacienty na další vyšetření ke specialistovi
  3. infračervené mapy zvýrazňující světlé a červené léze/poškození
  4. hodnocení kvality vstupních obrázků
 Pre pacientov / Správa obsahuje - foto
 Pre pacientov / Správa obsahuje - foto
 Pre pacientov / Správa obsahuje - foto

Diabetická retinopatie

Diabetická retinopatie je hlavní příčinou ztráty zraku u dospělých ve věku mezi 20 – 74 lety. Více než jedna třetina z odhadovaných 285 milionů. lidí s cukrovkou na celém světě vykazuje příznaky diabetické retinopatie. Diabetická retinopatie je na vzestupu v důsledku zvyšující se prevalance cukrovky, stárnutí populace a prodlužující se délky života lidí s cukrovkou.

Přistupoval jsem k vyšetření trochu s obavami, jak to bude probíhat a jestli to nebude nepříjemné. Ale je to úplně v klidu, rychlý proces, čtyři parádní fotky a výsledek jsem dostal vytištěný na jedné A4. Teď vím, že co se týče vlivu cukrovky na mé oči, můžu být zatím v klidu.

Presne toto od umelej inteligencie očakávame. Naši pacienti prvý krát vidia na vlastné oči, ako vyzerajú ich cievy a očné pozadie a ako ich cukrovka poškodzuje. Vedia si porovnať v čase jednotlivé snimky, vidia ako ochorenie postupuje, alebo naopak ako sa krásne správnou liečbou zastavilo. Pre pochopenie podstaty problemu, je ako sa hovorí: "Raz vidieť, lepšie ako 100x počut". Pre nás doktorov je to úspora času, máme spoľahlivý výstup kedykoĺvek, rýchlo, bez nutnosti absolvovať pre pacienta nepríjemné vyšetrenie ostrým svetlom v tesnom kontakte tvárou v tvár s "rozkvapkavaním" pacienta. Umelá inteligencia nie je nikdy unavená, vždy hodnotí rovnako a pamätá si presne, ako vyzerala snímka pred rokom, čo doktor jednoducho nemá šancu zvládnuť.